Partnerzy medialni:

Festiwal Filmów o Nurkowaniu
i Podwodnym Świecie 05.04.2014

RELACJA Z FESTIWALU 2014

2014-06-03

Jeszcze przed wakacjami śpieszymy ze wspominkami. Zobaczcie dla czego z wakacji warto przywieźć film nurkowy.
Od Festiwalu minął już prawie dwa miesiące. Jeszcze niedawno pełni emocji dopinaliśmy ostatnie składowe wydarzenia.… Emocje już dawno opadły, rytm życia ustabilizował się, a my zostaliśmy z mnóstwem wniosków na przyszłość.
Dla wszystkich nas – organizatorów, Festiwal był pierwszym tego typu wydarzeniem w życiu. Przede wszystkim był to pierwszy tego typu Festiwal Filmowy - o Nurkowaniu i Podwodnym Świecie - w Polsce. Nie było od kogo ściągać, zresztą nie brakowało nam ani ambicji ani zapału do stworzenia autorskiego formatu. Konsekwentnie więc realizowaliśmy plan.
Już na starcie pojawiły się dylematy – jakiego rodzaju filmy powinny pojawić się na festiwalu. Podjęliśmy decyzję, że powinny wziąć w nim udział osoby, które zaczynają swoją przygodę z filmem. Postawiliśmy na twórców niezawodowych, ludzi, których pasja i zainteresowania popychają do tworzenia. Dostęp do narzędzi filmowych pozwala na zabawę z zarejestrowanym obrazem każdemu – nie każdy jednak ma w sobie tyle determinacji i wytrwałości, by dzięki żmudnej pracy przy montażu wyselekcjonować materiał, posklejać go i stworzyć zamknięty utwór.

Sama materia – nurkowanie i podwodny świat nie są łatwe. Każdy z nas – nurków, wie jakie wrażenia budzi zanurzenie się pod taflą wody, jakie emocje niesie za sobą obserwowanie tego środowiska, i często wydaje się, że już samo pokazanie tego obrazu choćby w formie teledyskowej impresji wystarczy, by zaciekawić widza. Werdykty publiczności i jury pokazały jednak, że poza interesującym obrazem, niezbędny jest koncept na film - historia zamknięta w scenariuszu. Zgłosiło się do nas około 30 niezależnych twórców. Filmy ponad dwudziestu z nich wyemitowaliśmy w dniu festiwalu na wielkim ekranie kina Grodziskiego Centrum Kultury.

Tegoroczna edycję Festiwalu możemy zaliczyć do imprez kameralnych. Wzięło w niej udział około 200 osób. Mamy apetyt na więcej, dlatego już teraz rozpoczynamy pracę nad kolejną edycją. Wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tego wydarzenia – dziękujemy. Dziękujemy też widzom za obecność na imprezie i mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku, w znacznie większym gronie.

Na naszej Festiwalowej stronie oraz na Free Forg Tv możecie oglądać nagrodzone filmy, a już od dzisiaj filmową relację z wydarzenia zrealizowana przez DROGA MOVIE. Cały czas jesteśmy dostępni na naszym „fejsbukowym” kanale gotowi przyjąć Wasze wnioski z tegorocznej oraz sugestie i pomysły na kolejną edycję Free Frog Scuba Diving Film Festiwal, łącznie z konceptami na skrócona i łatwiejszą wersję nazwy festiwalu .

Na zakończenie chcielibyśmy podziękować Jurorom za ich niełatwą pracę, sponsorom i mecenasom, bez których trudno było by zrealizować założenia tej imprezy.
Szczególne podziękowania należą się również naszej Project Manager Lucynie Piwowarskiej - Dmytrów, za kilka tygodni ciężkiej pracy, nieoceniony wkład doświadczenia, sił witalnych i charakteru.

Niech podwodna moc będzie z Wami! Życzymy Wam udanego sezonu nurkowego 2014, pięknych ujęć i niebanalnych pomysłów na filmy!
Organizatorzy.


 


Sponsorzy
zostań sponsorem
Partnerzy
zostań partnerem
© Free frog 2024 / CMS - Created by asis.pl
WebDesign: good-site.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.